5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama e-okul 2013

5. Sınıf öğrencileri aşağıdaki takdir teşekkür hesaplama robotunu kullanarak , takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını öğrenebilirler. 5. sınıf öğrencileri için eğitim ve öğretim döneminin sonuna geliyoruz. Bu yüzden 5.sınıf takdir teşekkür hesaplama e-okul 2013 sayfamızı hazırlayarak kimlerin takdir teşekkür alacağının hesaplanmasına yardımcı olacağız. Birçok öğrenci merak içerisinde takdir mi alacağım yoksa teşekkür mü alacağım diye kendi kendine soruyor. Bunun için siz değerli öğrenci arkadaşlarımıza 5. sınıf takdir teşekkür hesaplama robotu hazırladık. Aşağıda yer alan kısımlara e-okul da yer alan dönem sonu not ortalamanızı girerseniz robot size takdir mi alıyorsunuz yoksa teşekkür mü alıyorsanız hemen söylemektedir.

5. sınıf takdir teşekkür hesaplama , ders notlarınızı girerken, yanlış girmemeye özen gösteriniz. Türkçe dersinizin notu 55′ten düşük olursa ya da herhangi bir dersiniz 45′in altında olursa hesaplama yapılmaz, çünkü belge alamazsınız. E-okul veli bilgilendirme sisteminde yazan her bir dersin dönem notu ortalamasını girin.

Eğer herhangi bir belge alamıyorsanız bence hiç üzülmeyin. Bir daha yıl daha iyi bir çalışma ile takdir ya da teşekkür alabilirsiniz. Aşağıda yer alan kısımda takdir teşekkür hesaplama programını kullanabilirsiniz.

5.sınıf takdir teşekkür hesaplama

takdir teşekkür belgesi
SORU-CEVAP ALANI

Soru 1: Hazırladığınız Hesaplama Modülleri doğru sonucu mu veriyor?
Cevap 1: E-okul sistemindeki puanlarınızı küsüratlarla birlikte girdiğinizde e-okul sistemi ile birebir aynı sonucu verir. Eksiği veya fazlası yoktur. Denenmiştir.

Soru 2: Hesaplama yaparken 84,99 veya 69.99 gibi küsüratları üste tamamlar mı?
Cevap 2: Kesinlikle hayır. E-okul sisteminde belge hesaplama işlemlerinde yukarıya yuvarlama yoktur.

Soru 3: Belge alabilmek için Türkçe,Edebiyat,Dil anlatım derslerinin ortalaması 55′ten büyük mü olmalıdır?
Cevap 3: Ortaokul 5,6,7,8.sınıflarda Türkçe dersinin 55′ten büyük olma şartı vardır. Ancak liselerde böyle bir zorunluluk yoktur.

Soru 4: Küsüratlar belge hesaplamada dikkate alınıyor mu?
Cevap 4: Kesinlikle evet.

Soru 5: Belge puanım 70′in üstünde ancak zayıfım var belge alabilir miyim?
Cevap 5:Kesinlikle Hayır.Belge alabilmeniz için notlarınızda 45′ten düşük not olmamalıdır.Zayıf notunuz yok ise belge alırsınız.

5. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?

Yeni eğitim sisteminde 5. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 5. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.

5. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 5. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara “Teşekkür”, 85.00 puan ve üstü olanlara da “Takdirname” belgesi verilir

Bu yazı Takdir Teşekkür kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama e-okul 2013 için 7 cevap

 1. zeynep der ki:

  Peki tatlım bir soru sorabilirmiyim? Eğer herhangibi bir dersin ortalaması 98,55 ise ortalama 99 a çıkarmı? :)

 2. nemira der ki:

  Seni seviyorum muckkkkkkk

  ???????

 3. kizlar bence cok sapk sin hele nemira xD

 4. eray unal der ki:

  slm ben teşekkür alıyom

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>