E okul öğrenci girişi hakkında bilgiler

E-okul öğrenci girişi sayfamız üzerinden e okul veli bilgilendirme sistemine girişyaparak sisteme kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi e okul MEB tarafından hazırlanmış olan bir internetaktif sistemdir. Bu sistem sayesinde hem öğrenciler hemde veliler e-okul üzerinden giriş yaparak öğrencinin okuldaki tüm bilgilerine rahatlıkla ulaşabilmektedir. Kullanış açısından kolay bir giriş sayfası olan veli bilgilendirme sayfasında, veliler çocuklarına ait olan tüm bilgilere görebilmektedirler.

E-okul öğrenci sistemine TC kimlik numarası ile açılmaktadır. Ve siz bu sayede çocuğunuzun bilgilerine internet aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Sadace elinizin altında aktif bir internet olması sisteme girebilmeniz için yeterli olacaktır. E-okul sayesinde hem öğretmenler hem öğrenciler hem de okul idaresi zamandan tasarruf elde etmiş oluyor. Tabi veliler içinde çocuğunu takip etmek bir tık kadar yakın oluyor.

Sizlerde bildiğiniz gibi e-okul sayfasında yer alan güvenlik bilgilerini girdikten sonra sisteme rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Aşağıda zaten sizlere bu bilgileri nasıl doğru bir şekilde gireceğiniz hakkında detaylı bilgiler verdik.

E okul öğrenci girişi veli bilgilendirme sisteminde, e-okul öğrenci girişi yapmak için aşağıda yer alan resme tıklamanız yeterli olacaktır.

E Okul öğrenci giriş şifresi nasıl ve nereden alınır?

E-okul veli bilgilendirme sistemine girmek için sizlere özel bir şifre olması gerekiyor. Bu şifre sayesinde e-okul sisteminden yararlanabilirsiniz. Tabi bu şifre ile birlikte TC kimlik numaranız ve okuldaki öğrenci numaranızıda bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri bildikten sonra https://e-okul.meb.gov.tr/ilkogretim/veli/iov00001.aspx sayfasına giriş yaparak, e okul öğrenci giriş şifresini almadan gerekli bilgileri doldurduktan sonra “Tamam” butonuna tıklamanız yeterlidir. Ardından karşınıza çıkacak olan ekrandan istediğiniz sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Açılış ekranına geldikten sonra sisteme giriş yapmak için aşağıda belirtilen adımları izleyebilirsiniz.

Resimdeki Rakamlar: Bu bölümde resimde yer alan güvenlik rakamlarını girmeniz gerekmektedir. Güvenlik kodu bazı kötü amaçlı yazılımların sisteme zarar vermesini engellemek için konmuştur. Bu sebeple, resimde yer alan rakamları 1. satıra giriniz.

Öğrenci T.C. Kimlik No: Eğer öğrenci iseniz ve kendi adınıza giriş yapmak istiyorsanız T.C. kimlik numarasını bu bölüme giriniz. T.C. kimlik numaraları genellikle 11 haneden oluşmaktadır. Rakamlar çok adette olduğu için doğru giriş yaptığınızdan emin olunuz.

Öğrenci Okul No: Bu bölümde okul numarası girişi yapılması gerekmektedir. Okul numarasını bilmiyorsanız, okul idaresiyle irtibata geçip öğrenmeniz gerekecektir.

 1. E-okul öğrenci girişi yaparken sorun yaşamamak istiyorsanız aşağıdakileri uygulayınız.
 2. Sisteme giriş sırasında sorun yaşamamak için aşağıdaki adımları izlediğinizden emin olunuz.
 3. Caps Lock tuşunun yanı büyük ve küçük harf yazmamızı sağlayan tuşun açık veya kapalı olup olmadığını kontrol ediniz.
 4. İkinci olarak yukarıdada anlattığımız gibi güvenlik kodunda yer alan numaraları 1. boşluğa doğru bir şekilde girin.
 5. Güvenlik kodunu doğru girmiş olduğunuzdan emin olun.
 6. Öğrenci TC kimlik numarasını 2. boşluğa girdiğinizden emin olun.
 7. Öğrenci TC kimlik numarasını 2. boşluğa doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun.
 8. Öğrenci okul numarasını 3. boşluğa girdiğinizden emin olun.
 9. Öğrenci okul numarasını doğru girdiğinizden emin olun.
Bu yazı E-okul öğrenci kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E okul öğrenci girişi hakkında bilgiler için 1 cevap

 1. nupelda der ki:

  çok güzel bir site imiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>