E okul sınav sonuçları öğrenme sayfası


E-okul not öğrenme öğrenme sayfası. Okullar bitmek üzere ve e-okul karne notları sitemize akın edilmeye başlandı. E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmaya çalışan birçok arkadaşımız sitemizi ziyaret etmektedir. Bu denli bir ilgiyi sanırım bu ayın ortalarına kadar yaşayacağız. Velileri bilgilendirmek amaçlı kurulmuş olan e okul sistemi her öğrencinin okulla ilgili bilgileri hakkında aydınlanması açısından çok faydalı olmaktadır.

Milli Eğitim bakanlığınca onaylı bir sitedir. Resmi siteye girdikten sonra güvenlik kodunu ile birlikte sırayla öğrencinin T.C ve okul numarasını yazdıktan sonra tamam yazan yeri tıklayın açılacak ekranda karşınız sizinle ilgili kişisel bilgilerinizden oluşan üç soru çıkacak bunları cevaplamanız istenmektedir. Bu sayede sizin sayfanıza girilmesi engellenmek için önlemler üst seviyelere çıkarılmıştır. Soruları değiştirmek isterseniz çıkıp tekrar girmeniz gerekmektedir. Cevaplama bitirildikten sonra aşağı bölümde sıralanmış resimlerden size ait olanı işaretleyerek tamam bastığınızda e-okul not bilgileriniz karşınıza çıkacaktır. Sitenin ana sayfasında duyuru panosu bulunmaktadır.

Bir çok okulda sınavlar bitti ve öğretmenler öğrencilerin notlarını e okul sistemine girmeye başladı . Şimdi ise öğrenciler e okul üzerinden karne notları imceleyip e okul karnelerini görecektir. E okul üzerinden tüm ders bilgileri derslara ait sınav notlarını ve devamsızlıkları e okul sistemime giriş yaparak görebilcektir. E okul üzerinden takdir teşekkür belgesi alabileceklerini kontrol edecektir. E okul sistemine bu aralara aşırı yüklenmeden dolayı e okul sistemi belli zamanlarada sorunlar verebilir ve e okul notlarını girmeye çalışan öğretmenler ve e okul üzerinden karnelerine bamak isteyen öğrenciler sorun yaşayabilir.

E okul veli bilgilendirme sisteminde okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından öğrencilere yada velilere ulaştırmak istenilen duyurulara kolaylıkla vereceğimiz olan linkle ulaşabilirsiniz. Bireysel bazda ya da toplu duyurular, Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar, Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar, Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler yer almaktadır.

E-okul sitesinde tüm ilköğretim okulları (özel ve resmi okullar ) ,anaokulları ve özel eğitim veren kurumlar yer alır. Bu sisteme öğrencinin notları, belli eğitim ve öğretim yılında yaptığı devamsızlıkları, nakil işlemleri, ders programları, öğretmen bilgileri, öğrenilecek dersler, sınav tarihleri, raporlar gibi birçok bilgi girilir ve veriler bu bilgilere kolaylıkla erişebilir. Planlamalara göre siteye takdir ve teşekkür sayfaları gibi sayfalarda eklenecektir. İleride ise planlamalara göre öğrencilerin bedensel gelişim tabloları siteye eklenecektir.

Günümüzde e-okul sistemini her okul kullanmakta veliler ise çocuklarının eğitim hayatlarını bu sayede kontrol altına tutmaktadırlar. Bu modül ile çocuğunuzun zorlandığı dersleri, başarılı olduğu dersleri, devamsızlık durumunu, ne tür dersleri aldığını, hangi öğretmenler tarafından eğitildiğini görebilirsiniz. Ve eğer müdahale etmeniz gereken bir durum var ise zaman kaybetmeden müdahale edebilirsiniz.

E-okul ile çocukları eğitim hayatlarını takip etmek daha kolay bir hal almıştır. Herhangi bir sorunda çocuğunuz ile ya da ilgili öğretmen ile iletişime geçip sorunun çözümü için yardım alabilirsiniz. Diğer türlü veliler çocuklarını ancak okul toplantılarında kısıtlı zamanlarda takip edebiliyordu. Bu sistem ile fazla uğraşmadan çocuğunuzun okul durumu hakkında bilgi alabilir mevcut bir sorun var ise çözüm yoluna gidebilirsiniz.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>