E-okul sınav sonuçları öğrenme sayfası

E okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde artık öğretmenler ailelere ulaşmakta zorlanmıyor. Öğrenciler de e okul ile yazılı sonuçlarını öğrenebiliyorlar. Veliler okuldan habersiz kalmıyor ve izin alamasalar da öğrencilerinin takibini e-okul veliler bilgilendirme sistemi sayesinde öğrenebiliyorlar. Bu durum en çok velileri memnun ediyorlar. Özellikle çalışan veliler için bu sistem kolaylık sağlıyor. Öğrencilerin hayatını kolaylaştırdığını da söyleyebiliriz. Çünkü bu sistem sayesinde not bekleme derdinden de kurtulmuş oluyorlar. Öğrenci velileri de bu sistemden oldukça memnun. Okula gidemeyen veliler de iş yoğunluğu arasında öğrencilerinin durumundan haberdar olabiliyor ve gerekli takibi yapabiliyorlar. Bu sistemi farklı şekillerde gerçekleştiren ülkelerde mevcuttur. Ülkemiz de bu sistemi Avrupa ülkelerinden almış ve uygulamıştır. Ülkemizde başarılı bir şekilde yürürlüğe giren bu sistem kullanıcılar tarafından da beğeniyle karşılanmıştır. Okul idaresi, öğretmen ve öğrenci velilerinin işini kolaylaştıran bu sistem uzun yıllar kullanılmaya da devam edecek gibi görünüyor.

E-okul bilgilendirme sistemini kullanmak ise oldukça kolay. Veliler öğrencilerinin numarası ile sistemden gerekli tüm bilgileri alabilirler. Devamsızlık, sınav günleri, sınav sonuçlarını rahatlıkla öğrenebilirler.

E-okul sınav sonuç

 

Milli Eğitim Bakanlığı okul idaresinin ve öğretmenlerin hayatını kolaylaştırmak ve okul ile veli irtibatını sağlayabilmek için birçok proje gerçekleştiriyor. Bu projelerin bir kısmı denendikten sonra eğer memnun kalınıyorsa devam ediliyor. Eğer proje başarılı olmazsa uygulamadan kaldırılıyor. Yapılan uygulamalar yapılan anketler sayesinde de memnuniyet ölçülebiliyor. Bu projelerin en önemlisi ise e-okul veli bilgilendirme sistemidir. Bu sistem sayesinde veliler artık öğrencilerini daha kolay takip edebiliyorlar.

Özellikle çalışan veliler bu sistem sayesinde daha kolay işlerini halledebiliyorlar. Çocuklarının okuluna gidemeyen özellikle çalışan veliler için bu sistem çok büyük kolaylık. İstedikleri zaman veliler e-okul sistemine girerek çocuklarının TC kimlik numaraları ile bütün notlarını ve devamsızlık durumlarını öğrenebilirler. Aynı zamanda ders programlarını da takip ederek bilgi sahibi olabilirler. E okul bilgilendirme sistemi sayesinde öğrenciler de öğretmenler de zaman kaybından kurtuluyorlar. Öğrenciler sınav sonucu beklemiyorlar. Aynı zamanda öğretmenlerde tek tek öğrencilerle uğraşmak yerine direk sistem üzerinden bilgilendirme yapıyorlar. Bu da her iki tarafından işini kolaylaştırıyor.

E-okul sonuç öğrenme

Okul idaresi ve öğretmenlerin işini kolaylaştırmak aynı zamanda veliler arası gerekli koordinasyonu da sağlayabilmek adına Milli Eğitim Bakanlığı zaman zaman farklı çalışmalar yapıyor ve farklı uygulamalar gerçekleştiriyor. Bunları gerçekleştirirken de bir çok defa hazırlık olarak anketler uyguluyor. Bu anketler sayesinde genel kanı ölçülmeye çalışılıyor. Ve buna göre hareket ediliyor.

Bu sistemlerin en yenisi ve en çok takdir toplayanı ise “E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi” dir. Bu sistem iki yıla yakın bir üredir uygulanıyor. Ve sonuçlardan kullanıcılar çok çok memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Bu sistemine  büyük avantajı hem zamandan tasarruf sağlanılıyor, hem de çalışan veliler, yada özel sağlık probleminden dolayı okula gelmesi mümkün olmayan veliler de öğrencilerinin durumundan habersiz kalmamış oluyorlar. Bu sistem ilk önce bir çok pilot okulda uygulandı. Ve bu okullarda başarılı olunduğu görüldükten sonra genel uygulamaya geçiliyor.

Bu sistem öğretmenlerin de işini kolaylaştırıyor. Öğretmenler de durum bilgilendirmesini sınıf sınıf bildirmek yerine e-okul üzerinden paylaşıyorlar. Bu da öğretmenlerin de işini kolaylaştırıyor.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul sınav sonuçları öğrenme sayfası için 4 cevap

  1. mukkem bir site hazırlamışsınız teşekkür ederim.

  2. Geri izleme: E-okul not değiştirme hilesi | E-okul veli giriş

  3. wreyk der ki:

    lkrlkejhfkueyrthmnanbkzxcjvpokşlöfmjfr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>