E-okul SMS bilgilendirme iptal etme nasıl yapılıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e okul bilgilerini cep telefonunuza gönderdiği 8383 mobil bilgilendirme servisine üye olanlar aboneliklerini nasıl iptal edebilir? Şimdi ki yazımızda bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Daha önceki yazımızda sizlere e okul sms bilgilendirme servisine nasıl üye olacağınız konusunda bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da sizlere e-okul sms bilgilendirme nasıl iptal ediliyor bunu anlatmaya çalışacağız.

İnternette gerek öğrenciler gerekse velilerden e okul sms bilgilendirme iptali nasıl yapılır, cep telefonuma mesaj gelmesini istemiyorum şeklinde hem yakınma hemde istekler geliyor.

MEB Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan e-okul sms bilgilendirme mesajı (sms) iptali hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siteye yapılan yorumlar arasında sıkça sorulan sms iptali nasıl olur, e okul sms iptal etmek kaça gönderilir gibi soruları şimdi sizlere yanıtlıyoruz.

Veli bilgilendirme SMS servisi nedir?


Velilerin, çocuklarının eğitim durumları hakkındaki her tür bilgiyi ( devamsızlık, sınav tarihleri, sınav sonuçları, ödev programları, okul duyuruları vb.) SMS ile cep telefonunda takip edebileceği bilgilendirme servisidir.​

E-okul Mobil Bilgilendirme Servisi İptali Nasıl İptal Edilir?

MEB Mobil Bilgi Servisi üyelik iptali için cep telefonunuzdan IPTAL yazıp 8383’e göndermeniz yeterli olacaktır.
Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra artık e okul mesaj gelmesin, e okul sms bilgilendirme iptali, e okul sms iptali nasıl olur gibi sorular sormak durumunda kalmayacaksınız.

Peki üye olduktan sonra e okul sms servisinden istediğim zaman çıkabilir miyim?

MEB Mobil Bilgi Servisi üyeliğiniz siz istediğiniz sürece devam edecektir. üyeliğinizi sonlandırmak istediğinizde cep telefonunuzdan IPTAL yazarak 8383’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Telefonla uğraşırken yanlışlıkla e okul SMS üyeliğimi iptal ettim tekrar üye olabilir miyim?

MEB Mobil Bilgi Servisi üyeliğinizi iptal ettirdikten sonra istediğiniz zaman üyeliğinizi tekrar başlatabilirsiniz. Üyeliğinizi yeniden başlatmak için cep telefonunuzdan bilgisini almak istediğiniz öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazarak 8383’e yollamanız yeterli olacaktır.

Bu yazı E-okul SMS kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>