E-okul veli bilgilendirme sistemi 2013 – 2014

E-okul veli bilgilendirme sistemi sayfamızı kullanarak, e-okul veli bilgilendirme sistemi girişine ulaşabilirsiniz. İlgili alanları doldurarak e-okul’a giriş yapmanız çok kolay olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanmış olan e okul veli bilgilendirme sistemi kısa olarak yazılış şekli e-okul vbs sayesinde öğrenci velileri çocuklarının okuldaki durumlarını daha yakından internet üzerinden takip edebileceklerdir. Bir öğrencinin okulla ilişkisi hakkında merak ettiği tüm soruların cevabına bir bilgisayar yardımıyla kolaylıkla ulaşabilecektir. Ayrıca son zamanda yapılan yenilikle, e okul sms bilgilendirme servisi sayesinde velilerin cep telefonlarınada öğrencilerin durumları hakkında bilgilendirme mesajları gitmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı , e okul veli bilgilendirme sistemi öğrenciler ve velilerimiz bazen e-okul’a giremediklerini düşünüyorlar. Öğrenci ve velilerimizin aşağıdaki uyarılara dikkat etmelerini öneriyoruz.
e-okul veli bilgilendirme sisteminde dönem dönem kesintiler oluşsa da bu kesintiler anlık oluyor. Öğrencilerin bu durumda kaygılanmasına gerek yok, çünkü Milli Eğitim bakanlığı teknoloji birimi yetkilileri an be an durumun farkındalar. Çok vahim bir durum olmadığı sürece, örneğin serverin çökmesi gibi , aksaklık en kısa sürede giderilir. Sizler de e okul veli bilgilendirme sistemine rahatlıkla girebilirsiniz.

Aşağıda yer alan link yardımı ile e-okul veli bilgilendirme sistemi sayfasına ulaşarak bilgilerinizi doğru bir şekilde yazdıktan sonra giriş yapabilirsiniz.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Sayfaına Giriş İçin Tıklayın

Yukarıda yer alan resime yada verdiğimiz linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfada “Güvenlik kodu (Resimdeki Rakamlar), T.C Kimlik numaranız ve Okul numaranızı” girdikten sonra “Tamam” tuşuna basıyorsunuz. Tamam tuşuna bastıktan sonra karşınıza karşınıza tekrar bir resim gelecek. Bu resimde de sizlere üç tane soru cevap vermeniz isteniyor. Buradaki ilgili alanlarada bu üç sorunun cevabını girdikten sonra, altta sıralanmış bir şekilde yer alan resimlerden size ait olanı işaretleyerek “Tamam” deyin. E-okul not bilgileri sayfanız açılmış olacaktır. Eğer aşağıdaki resimde yer alan sorulardan bir ya da birkaçını bilmiyorsanız. Çıkış yapıp tekrar girerseniz sorular değişecektir. Genel olarak “doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu yer,cilt no, aile sıra no,doğduğu ay vb.” tarzda nüfus cüzdanında yer alan sorular soruluyor. Burdaki amaç başkalarının sizin e-okul sayfanıza girmelerini engellemek. Bu sebeple güvenlik aşamaları arttırılmış.

Öncelerde öğrenciler anne babalarını okul yok, tatil vs. gibi bahanelerle kandırabiliyor okulu kırabiliyorlardı. Bu sistem sayesinde öğrenci velisi çocuğunun neredeyse tüm okul hareketlerini takip edebilecek, dolayısı ile kandırılmaktan kurtulacak. Şimdi size e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde yapabilecekleriniz hakkında kısa kısa bilgiler verelim.

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Sayesinde Neleri Öğrenebilirsiniz?

Duyurular : Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

Ders Programı : Ders programının içeriklerini, ders başlama ve bitiş saatlerini, derslere giren öğretmen hakkında bilgileri ve haftalık ders programını,

Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde yapılan özürlü ve özürsüz devamsızlıkların tümünü,

Not Bilgileri : Öğrencinin sınavlarından ve ödev olarak verilen projelerden kaç puan aldığını,

Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin sınav olacağı dersleri ve sınav tarihlerini, projesi varsa bunu ne zaman teslim edeceğini e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenebilirsiniz.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul veli bilgilendirme sistemi 2013 – 2014 için 8 cevap

 1. Geri izleme: E okul ile çocuğunuzdan haberdar olun | E-okul veli giriş

 2. yasemin der ki:

  ben ce çok saçma olmuşu bir an önce kaldırın bunlarıııııııı

 3. hande der ki:

  fen yazılısından 66aldım

 4. hande der ki:

  fen yazılısından66aldım

 5. hatice der ki:

  türkçe dersinden 88aldım

 6. hande der ki:

  ikiyazılıdan 50li aldım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>