Takdir Teşekkür Hesaplama 6. ve 7. 8. Sınıf e-okul 2013

6. 7. ve 8. sınıflar için takdir teşekkür hesaplama programı bu sayfamızda sizler için yer almaktadır. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin dönem sonunda takdir mi yoksa teşekkür belgesi mi alacaklarını otomatik hesaplayabileceğiniz bir programdır. Takdir teşekkür belgesi hesaplayacağınız bu program tamamen ücretsizdir ve ilköğretim kurumları yönetmeliğine uygun olarak hesap yapmaktadır.

İlköğretim kurumları yönetmeliğine ve e-okul sistemine göre takdir veya teşekkür alabilmeniz için Tüm derslerin bulunulan dönem sonundaki ortalaması en az 45 olmalı. Eğer 45’den düşük notunuz varsa takdir teşekkür alamazsınız. Ayrıca Türkçe dersi not ortalaması en az 55 olmalıdır. Bu şartlar tutuyorsa Tüm derslerin ağırlıklı not ortalaması hesaplanır. Yani ders notunuz ile ders saati çarpılıp tüm dersler için toplanır. Takdir teşekkür hesabında bu toplam değer, toplam ders saatine bölünür. Eğer ağırlıklı ortalama 85 ve üstü ise takdir belgesi alınır. Eğer o döneme ait ağırlıklı ortalama 70 – 84.99 arasında ise teşekkür belgesi alınır.

6,7 veya 8. sınıf öğrencilerinin ağırlıklı puan ortalamasını ve alacağı başarı belgesini takdir teşekkür hesaplama robotu ile öğrenebilirsiniz.

Takdir Teşekkür Hesaplama

Her okulun dersleri ve ders saatleri farklı olduğundan ağırlıklı notu ve not ortalamasını formül mantığı ile anlatmayı uygun gördük. Buna göre not ortalamamız şöyle hesaplanır:

İlk önce her dersin ortalaması alınarak o dersin haftalık ders saati sayısı ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları toplanarak genel toplam alınır. En son olarak bu genel toplam derslerin haftalık ders saati toplamına bölünür. Sonuç dönem sonu not ortalamasıdır.

takdir teşekkür hesaplama

Eokulveligiris.com internet sitemizde takdir teşekkür hesaplama robotu e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde yer alan bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Sitemizde verilen sonuçlar e okul ile birebir uyumlu ve doğru bilgiler içermektedir.

E-okul ve bizim sitemiz üzerinde yer alan hesaplamalar dışındaki hesaplamaları sizlere hiçbir şekilde tavsiye etmiyoruz. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri aşağıdan takdir teşekkür alıp alamayacaklarını hesaplayabilirler. Sitemizi arkadaşlarınıza önermeyi ve facebook hesabınızda paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu yazı Takdir Teşekkür kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Takdir Teşekkür Hesaplama 6. ve 7. 8. Sınıf e-okul 2013 için 2 cevap

  1. ğişl der ki:

    offffffffff neden böyle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>